Als je onze site gebruikt, krijg je van ons cookies.

Gemeente Lansingerland2 Consulenten Participatie Rechtmatigheid

2 Consulenten Participatie Rechtmatigheid

Vacature

Lansingerland is een gemeente met ambitie. Altijd in beweging! In het hart van de Metropoolregio

Rotterdam Den Haag bieden drie levendige kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk en de buurtschappen Rotte en Kruisweg woon- en leefcomfort aan een jonge sportieve bevolking. In

Lansingerland staan de inwoners centraal en bouwen wij samen aan een samenleving waarin mensen

veilig wonen, werken en recreëren. Dat blijft niet onopgemerkt. Veel jonge gezinnen en bedrijven kiezen

voor Lansingerland, een gemeente in ontwikkeling met een bloeiend verenigingsleven, veel groen, een

dorps karakter en dicht bij de stad. Ook economisch telt Lansingerland mee: de Greenport Lansingerland

is hét innovatieve kenniscentrum voor hightech-agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek

centrum. In Lansingerland doet iedereen mee en is er volop kans voor ontwikkeling.

 

Wij bouwen ook aan een stevige organisatie met ambitie. Daarom zoeken wij nieuwe collega’s die actief aan de slag gaan, ook met ontwikkelingen zoals duurzaamheid, omgevingswet, digitalisering en

informatieveiligheid en maatschappelijke opgaven. Wij investeren in een toekomstbestendige organisatie

die weet wat er in Lansingerland leeft, die kansen en uitdagingen in de gemeente kent en ze met andere

partijen oppakt. Wij denken in oplossingen en zorgen ervoor dat inwoners en ondernemers zich geholpen voelen. Samen maken wij Lansingerland. Lansingerland doet ‘t. Doe jij mee?

Voor ons team Participatie zoeken we

2 Consulenten Participatie Rechtmatigheid

                Besluit jij klantgericht, zorgvuldig en snel over het recht op bijstand?

              (24 tot 36 uur)


Waar kom je te werken?

Je komt te werken in het domein Samenleving. Het domein Samenleving werkt hard aan het leveren van uitstekende gemeentelijke producten en diensten aan de inwoners van Lansingerland. Burgerparticipatie en vraaggericht werken staan hoog in het vaandel. Alle publiek gerelateerde diensten komen hier fysiek bij elkaar. Het team Participatie bestaat vanaf 1 januari 2019 uit 26 personen waaronder een coördinator, consulenten, een accountmanager Werkgevers Servicepunt, een toetser, medewerkers uitkeringsadministratie, een productbeheerder, een administratief ondersteuner en applicatiebeheerders en levert hulp en ondersteuning aan onze inwoners op het gebied van de Participatiewet, IOAW/IOAZ en Schuldhulpverlening.


Wat ga je doen?

 • Je beoordeelt aanvragen levensonderhoud;
 • Je beoordeelt aanvragen bijzondere bijstand;
 • Je beheert een caseload van kandidaten met een bijstandsuitkering;
 • Je voert controles uit op rechtmatigheid;
 • Je informeert kandidaten over hun rechten en plichten en eventuele wijzigingen;
 • Je werkt samen met collega’s (zoals consulenten van de Front Office, medewerkers, Schuldhulpverlening, toetsers en medewerkers uitkeringsadministratie) en met ketenpartners om de
 • Inkomenssituatie en de participatie van kandidaten te bevorderen.

Wie ben je?

 • Je hebt minimaal een afgeronde MBO-opleiding (niveau 4) in een administratief-juridische richting;
 • Je hebt bij voorkeur ervaring bij een gemeentelijke organisatie in een soortgelijke functie;
 • Je werkt graag in een team, je vindt een goede werksfeer belangrijk en bent ook bereid hierin te investeren;
 • Je bent een goede planner, je bent oplossingsgericht en initiatiefrijk;
 • Je beheerst een goede gespreksvoering en kunt rapportages in heldere taal maken;
 • Je neemt graag verantwoordelijkheid en vindt het leuk om samen met je collega’s doelen te formuleren en deze vervolgens te realiseren;
 • Je hebt affiniteit met geautomatiseerde systemen, bij voorkeur ervaring met Suites voor het Sociaal Domein.

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 19,25% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden.

Je krijgt een dienstverband voor bepaalde tijd voor de duur van 12 maanden. Na dit jaar kan het tijdelijke dienstverband verlengd worden of worden omgezet in een dienstverband voor onbepaalde tijd.

De generieke functienaam is Medewerker Publieksdiensten C en deze functie is gewaardeerd in salarisschaal 8 (max. € 3.376,- per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op www.lansingerland.nl. Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Erik Verkade, teammanager Participatie. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum vitae. Je kunt tot 22 februari 2019 via onze jobsite www.werkeninlansingerland.nl rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 avatar

Meer informatie over deze vacature?

Neem contact op met Henriette Breugem van Gemeente Lansingerland ( 010-800 43 51)

Foto's van de organisatie

Over de organisatie

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling BIF zoeken wij een

meer over Gemeente Lansingerland

Adres

Tobias Asserlaan 1
2662 SB Bergschenhoek

14 010